predajna-naradie-cadca03

O výrobcovi MAKITA

 Makita

Makita história

Makita vďačí za svoju reputáciu výrobe náradia špičkovej kvality, ktoré začala vyrábať pred viac ako 87 rokmi, keď v r. 1915 Masaburo Makita s tromi spolupracovníkmi zakladajú v Nagoya City firmu na výrobu elektromotorov a generátorov. Spočiatku sa vyrábali a opravovali iba elektromotory, transformátory a zariadenia verejného osvetlenia. Prvé elektrické ručné náradie Makita predstavila v r. 1958. Dnes je Makita jeden z najväčších výrobcov elektrického ručného náradia so siedmymi továrňami po celom svete.

 

Prehľad zakladania zahraničných pobočiek Nemecko Veľká Británia Čína:


1969 - vytvorenie pobočiek v Nemecku

1977 - Založenie Makita Werkzeuge GmbH

1991 - Kúpa spoločnosti Dolmar GmbH v Hamburgu

1991 - Zahájenie výroby v Anglicku

1994 - Spustenie výrobnej prevádzky v Číne História v obrazoch

1933 - 100kVA parný generátor, export do Taiwanu

1936 - 200kVA generátor striedavého prúdu, export do Ruska

1938 - Montáž stacionárneho generátora

1945 - Prvá budova továrne v Anjo na výrobu náradia

1945 - Prvá prenosná mláťačka s vlastným pohonom

1951 - MTR motor s kotvou nakrátko pre pradiareň

1955 - Sériová výroba elektromotorov do náradia v Anjo

1958 - Výroba prvého elektrického hoblíka Makita

1959 - Zavedenie pásovej výroby el. ručného náradia

1968 - Prvé akumulátorové náradie Makita model 6500-D

1968 - Akumulátorová vŕtačka Makita s akumulátorom 6500-DB

 

Makita súčasnosť
Výrobná prevádzka Okazaki v Japonsku
Výskumno-vývojové centrum Nisshin v Japonsku
Výskumno-vývojové centrum Nisshin v Japonsku
Výrobná prevádzka Okazaki v Japonsku

 

Pred viac než 90 rokmi dala spoločnosť Makita prísľub, že bude navrhovať a vyrábať tie najlepšie motory, aké budú dostupné. Spoločnosť Makita verí, že motor je srdcom každého energiou poháňaného nástroja a na naše odborné znalosti motorov sme veľmi hrdí. Pri výrobe najvýkonnejších, najefektívnejších a najspoľahlivejších motorov, dostupných pre každý nástroj, na ničom nešetríme.

 

 

Najvyššia kvalita použitých materiálov. Materiál
Prvým konštrukčným prvkom pri výrobe odolných a efektívnych motorov je výber surovín. Spoločnosť Makita vyberá pre súčasti svojich motorov len tie najkvalitnejšie suroviny. Najkvalitnejšia oceľ - používa sa na výrobu hriadeľov a prevodoviek rotorov a vyhovuje najprísnejším priemyselným štandardom. Vysokokvalitný magnetický medený drôt - meď s čistotou 97 % pre najvyšší tok prúdu, odolná voči extrémnym teplotám. Najkvalitnejšia magnetická oceľ - zabezpečuje efektívny tok prúdu a vyšší výstupný výkon.


Dizajn rotora a jadra cievky. Rotor
Rotor je prvým konštrukčným prvkom pri zostavovaní motora. Všetky rotory spoločnosti Makita sú dynamicky vyvážené na dvojnásobok priemyselného štandardu, vďaka čomu môže spoločnosť Makita vyrábať najkvalitnejšie a vyvážené rotory motorov, aké sú dnes dostupné, a ktoré zabezpečujú dlhú životnosť a menej vibrácií. Jadro cievky je vyrobené z najkvalitnejšej magnetickej ocele, aká je dnes dostupná a je zasadené a laminované v pevnom a rovnomernom jadre.Tolerancie tesnosti v jadre cievky zabezpečujú najefektívnejší prenos energie a najvyšší výstupný výkon.


Roky pred konkurenciou. Konkurencia
Pokroky spoločnosti Makita v technológii motorov viedli k vývoju 4-pólového motora na jednosmerný prúd, ktorým sú vybavené produkty nového radu lítiumiónových bezdrôtových vŕtačiek. Zatiaľ čo bežné motory na jednosmerný prúd majú 2 magnetické póly, 4-pólový motor na jednosmerný prúd má 4 magnetické póly. V rotore so 4 pólmi existujú 4 línie magnetickej sily, čo vytvára menej priestoru s nízkou hustotou magnetického toku, čo zasa znamená vysokú efektivitu spotreby energie. Magnetická sila na jeden pól tak môže byť menšia, vďaka čomu sú magnet a prevod tenšie a môže sa znížiť celková hmotnosť. Táto nová technológia motorov viedla ku kompaktnejším rozmerom a nižšej hmotnosti.


Výhody Makity
Spoločnosť Makita je už dlho rešpektovaná ako výrobca najkvalitnejších motorov v oblasti priemyselných elektrických zariadení. Má viac než 90-ročné skúsenosti s návrhom a výrobou vysokovýkonných motorov. Najkvalitnejšie suroviny pri výrobe súčastí motorov. Najtrvácnejšie a najefektívnejšie motory v oblasti elektrických zariadení. Najdôkladnejšie testovanie všetkých súčastí a hotového produktu. Najspoľahlivejšie elektrické náradie vo svojej oblasti.