predajna-naradie-cadca03

O výrobcovi STIHL

 STIHL logo

Koncern STIHL vyvíja, vyrába a predáva motorové stroje pre lesníctvo, záhradu, údržbu krajiny, stavebníctvo a mnoho ďalších oblastí profesionálnych i voľnočasových aktivít. Výrobky STIHL a VIKING sú predávané výhradne prostredníctvom odborných kvalifikovaných predajcov so zabezpečeným servisom. V celosvetovom merítku je tento predaj zabezpečovaný prostredníctvom 32 dcérskych distribúčnych centrál na národnej úrovni, viac než 120 nezávislými národnými dovozcami a približne 38 tisícmi odbornými predajcami ve viac ako 160 krajinách. STIHLje od roku 1971 najpredávanejšou značkou motorových píl na svete.

 

 

História spoločnosti STIHL siaha od roku 1926, keď Andreas Stihl založil s niekoľkými spolupracovníkmi neveľkú strojárenskú firmu. V roku 1929 Stihl predstavil svoj "dvojmužný stroj na rúbanie stromov", ktorý je vo všeobecnosti považovaný za vynález prvej prenosnej reťazovej píly. V povojnových rokoch sa začal trvalý rast firmy STIHL, predstavovaný nielen vývojom dnes už legendárnych modelov píl, ale aj stálym zvyšovaním obratu a rozvojom výrobnej základne. Okrem pôvodných závodov v nemeckom Waiblingene pribudli výrobné prevádzky v USA, Brazílii, Švajčiarsku a Rakúsku. Dôraz na inovácie, uplatňovanie svetových progresívnych technológií a poznatkov vlastného výskumu - to sú základy na ktorých stojí preslávená kvalita a spoľahlivosť produktov STIHL. Zárukou zachovania týchto princípov aj do budúcna je rodinný charakter podniku, vlastneného (napriek postupujúcej globalizácii) výhradne súrodencami Stihlovými, deťmi zakladateľa firmy, v čele s Hansom Petrom Stihlom.

 

1929 - Stroj STIHL na pílenie stromov "typ A"
Prvá píla STIHL s benzínovým motorom. Dvojmužná píla s výkonom 6 konských síl a hmotnosťou 46kg.

 

1950 - Jednomužná motorová píla STIHL BL
Prvá jednomužná motorová píla STIHL. Píla váži 16 kg a má otočný karburátor pre použitie v rôznych polohách.

 

1954 - Benzínová motorová píla STIHL BLK
Prvá skutočne ľahká píla, ktorá váži 11 kg.

 

1959 - Benzínová motorová píla STIHL CONTRA
Legendárna píla s výkonom 6 konských síl a hmotnosťou 12 kg, vďaka ktorej sa presadila motorizácia práce v lese na celom svete.