predajna-naradie-cadca03

O výrobcovi TONA EXPERT

Tona-logo

 

Špecializovaný obchod s ručným náradím a dielenským vybavením - Tona Expert. Prinášame Vám jedinečný obchod zameraný výhradne na kvalitné produkty značky Tona Expert. Naším cieľom je uľahčiť Vám vašu prácu.


TONA bola založená v roku 1892. Výrobný sortiment potom v priebehu ďalších rokov prešiel postupným vývojom, cez výrobu hospodárskych strojov a strojárskych výrobkov a až v päťdesiatych rokoch minulého storočia sa zameral na výrobu remeselníckeho náradia. V tomto období bola postavená vlastná kováreň, rozhodujúci krok k stabilizácii výrobného programu. Postupne bola zavádzaná výroba všetkých druhov uťahovacích kľúčov - otvorených, zatvorených, nástrčných, zástrčných, skrutkových a hasákov. 

 

Do výrobného programu patrili tiež komplety s vtedajším označením "Gola". Úspešne bol tiež dokončený vývoj a zahájená výroba momentových kľúčov. V roku 1992 sa v rámci privatizácie, stal podnik súčasťou americkej korporácie THE STANLEY WORKS a tým získal nielen pevné finančné zázemie, ale i možnosť rozšírenia výrobného a obchodného sortimentu o ručné náradie tejto renomovanej značky. V nasledujúcich rokoch sa pravidelne zavádzali nové výrobky do výroby, najmä s ohľadom na potreby mechanikov, ktorí využívajú náradie TONA ako pre profesionálne účely v autoservisoch či priemysle, tak pre prácu v domácich dielňach.

 

Roku 2006 realizovala spoločnosť THE STANLEY WORKS akvizíciu francúzskej firmy FACOM - významného európskeho výrobcu náradia pre autoservisy a letecký priemysels využitím jej skúseností potom došlo k postupnému rozšíreniu ponuky o náradie špecifické pre autoservisy.

 

V našej ponuke sa v súčasnej dobe nachádza:

- Otvorené maticové kľúče jednostranné aj obojstranné
- Očkoploché maticové kľúče
- Maticové očkové kľúče vyhnuté 75 °
- Kľúče na prevlečné matice
- Račňové kľúče
- Momentové kľúče a násobiče momentu
- Zástrčné šesťhranné kľúče, tiež s guličkou
- Hákové kľúče
- Hasáky
- Hlavica a ovládače 
- Hlavica a ovládače pre pneumatické uťahovací náradie 
- Sady hlavíc a ovládačov
- Kliešte
- Skrutkovače
- Izolované náradie pre prácu na elektrických zariadeniach pod napätím do 1000V
- Mini-kliešte a špeciálne náradie pre elektroniku
- Zdviháky a podpery
- Špeciálne náradie pre autoservisy