predajna-naradie-cadca03

Rady a typy pri výbere vysokotlakového čističa

Vysokotlakové čističe-rady a typy 

Povieme si praktické využitie vysokotlakového čističa, ktorý je vhodný pre časté používanie okolo domu pre stredné až silné znečistenie väčších plôch ako sú napr fasády domov , terasy a cestičky alebo umývanie vozidiel. Práve široké možnosti využitia sú hlavnou prednosťou tohto prístroja.

 

 

Rady a typy pri vysokotlakových čističoch

 

Vysokotlakový čistič jednoducho pripojíte na hadicu s vodou, zapojíte do elektrickej zásuvky a môžete začať čistiť. S obyčajnou záhradnou hadicou je veľmi obtiažne a zdĺhavé vyčistiť chodník, dlažbu, kosačku na trávu alebo bazén. A práve od toho sú tu vysokotlakové čističe. S ním sa dá samozrejme umyť aj bicykle, motocykle a automobily. Ich efektívnosť iste ocení každý záhradkár alebo chalupár napríklad tiež pri čistení skleníku alebo strešnej krytiny.

 

K vysokotlakovým čističom patrí tiež bohaté príslušenstvo a najrôznejšie nástavce, ktoré z neho robia univerzálneho pomocníka. Všetky nástavce, trysky a kefy si ukážeme. Vysokotlakový vodný lúč môže byť pri neodbornom používanie nebezpečný. Nikdy sa s ním nesmie mieriť na osoby, zvieratá, elektrickú výstroj pod napätím, ani na samotný vysokotlakový čistič.

 

Umývanie automobilu :
Penovacia tryska + napeňovač
Rotačná kefa + čistiaci prostriedok

 

Čistenie dlažby:
Nadstavec na čistenie plôch

 

Čistenie odkvapov:
Sada na čistenie odkvapov a potrubia, nadstavec na ťažko prístupné plochy

 

Umývanie bicykla:
Kefa na umývanie ráfikov + čistiaci prostriedok

 

Umývanie záhradného nábytku:
Čistiaci prostriedok na umývanie plastov + umývacia kefa

 

Čistenie fasády:
Rotačná tryska + čistiaci prostriedok na umývanie kameňa a fasády

 

 

Tiež si tlaková umývačka vie prisávať vodu napr. z nádrží, suda atď., takže je možné používať na čistenie napr. dažďovú alebo úžitkovú vodu pre umývanie s tlakovou umývačkou, avšak v tom prípade je potrebné používať dodatočný jemný vodný filter umiestnený na vstupe do prístroja.

Pre dokonalé čistenie možno tiež použiť čistiace prostriedky. Tie musia byť určené priamo pre tlakovú umývačku a biologicky odbúrateľné, pretože sa s odpadovou vodou dostávajú zriedenie množstve do kanalizácie. Častou otázkou býva, či je používanie vysokotlakového čističa nákladné. Je to práve naopak - úspora vody oproti používaniu záhradnej hadice je výrazná. Čistenie stroja je nenáročné, po každom umývaní treba odtlakovať tlakovú umývačku. Na zimu uložiť v temperovanej miestnosti, poprípade do stroja nasať nemrznúcu zmes .