predajna-naradie-cadca03

Rady a typy pri výbere fúkača lístia a záhradných nožníc

Rady a typy pri výbere fúkača na listie 

Existujú rôzne typy fúkačov vrátane ručne nesených a chrbtových. Ručne nesené sa delia do dvoch skupín: tie so zberom a tie bez možnosti zbierať. S fúkačom môžete robiť oveľa viac než iba odpratávať lístie, napr. upratanie nečistôt, odstrižkov trávy, odpadkov alebo ústrižky živých plotov, atď.

 

 

Praktické rady pri výbere benzínového fúkača na lístie

 

 

Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe fúkača

Stroj by mal mať účinný systém tlmenia vibrácií pre minimalizáciu vibrácií z tých častí stroja, ktoré sú v kontakte s obsluhou. Motor by mal byť výkonný a ľahko ovládateľný.


Venujte pozornosť technickým parametrom : rýchlosti vzduchu a prietoku vdzduchu. Ak si vyberiete chrbtový fúkač, mal by mať komfortné nosné popruhy s bedrovým pásom a širokými chrbtovými popruhmi.

 

 

Praktické rady pri výbere benzínových nožníc na živý plot

Pri výbere nožníc na živý plot (plotostrih) zvážte, pre aký typ práce ho budete používať. Budete strihať vysoké, nízke alebo dlhé živé ploty? Budete živý plot tvarovať?
Jednostranné plotostrihy sú konštruované najmä pre strihanie rovných úsekov živých plotov. So zubami na jednej strane môže byť strihacia lišta a nôž dlhší, bez toho aby sa zvýšila hmotnosť stroja. Dlhší strihací nôž vám umožní ostrihať väčší úsek pri jednom zábere.

Plotostrihy na tyči sa používajú pri strihaní vysokých aj nízkych živých plotov, rovnako ako pôdnych porastov. S plotostrihom na tyči môžete upravovať vysoké živé ploty bez použitia rebríka. Pretože je možné uhlovo natočiť strihaciu hlavu, môžete pracovať oveľa rýchlejšie a je oveľa jednoduchšie dosiahnuť na vysoké alebo nízke porasty. Motor funguje ako protizávažie voči strihacej lište, takže stroj zostáva pri práci stále vyvážený.

 

Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe plotostrihu

Stroj by mal mať účinný systém tlmenia vibrácií pre minimalizáciu vibrácií z tých častí stroja, ktoré sú v kontakte s obsluhou.
Motor by mal byť vybavený určitou formou kontroly emisií z dôvodu lepšieho pracovného prostredia obsluhy, rovnako ako životného prostredia ako celku. Vyberte si plotostrih so zodpovedajúcou dĺžkou strihacej lišty, ktorá bude vyhovovať vami uvažovanému typu činnosti.